Klempířské práce

Obzvláště náročnými pracemi na preciznost a zručnost jsou práce klempířské. Hlavní funkcí klempířských prvků je chránit stavby proti srážkové vodě.

Provádíme tyto klempířské práce a služby:

Klempířské prvky a plechové krytiny používáme nejčastěji z těchto materiálů a firemních značek:

Pozinkovaný plech – jedná se o standardní materiál, tento plech se musí natírat a to nejlépe v intervalu 3-5 let. Hodí se na rekonstrukce a běžné rodinné domy. Pozinkování je klasická povrchová úprava.

Titanzinkový plech – jde o šedý plech vysoké kvality který je bezúdržbový a hodí se například k rodinným domkům s tmavou střešní krytinou apod.

Měděný plech – jedná se o plech nejvyšší kvality ale i ceny, hodí se pro vyšší standard rodinných domů, pro složité a velice namáhané střechy, ideální je k červené nebo červenohnědé tašce

Hliníkové plechy - jsou plechy přírodní a barvené

Výroba atypických oplechování, opravy všeho druhu
 

Klempířskými prvky rozumíme žlaby, svody, úžlabí, lemování komínů, zdí a nadezdívek, parapety vikýřů apod. Výměny těchto prvků znamenají mnohdy částečné rozebrání střechy proto je vhodné, aby životnost klempířských prvků korespondovala s životností střešní krytiny.

Názvosloví:

Žlaby - slouží k odvodu vody z roviny střechy u okapu, rozeznáváme žlaby podokapní, nástřešní, mezistřešní, zaatikové, lůžkové. Tvary žlabů jsou půlkulaté a hranaté. Půlkruhový podokapní žlab se osazuje tak aby do něj voda stékala i při malých srážkách. Přívalové deště nebo sníh při tání nejsou žlabem zachytávány, docházelo by k jeho poškození. Pokud je pod okapem chodník, je vhodnější použít nástřešní žlaby. Nástřešní žlab je nutné podbednit.
 

Háky - slouží k upevnění žlabů ke střeše.
 

Svody odvádějí vodu v místě kotlíků svisle k zemi, kde vytéká pomocí výtokových kolen, nebo jsou svody napojeny do kanalizace. Svody jsou do fasády upevněny pomocí objímek (zděří).
 

Okapnice (okapní plech) - oplechování hrany okapu
 

Úžlabí - vzniká v průniku dvou střešních rovin a odvádí vodu, která do něj z těchto rovin stéká.
 

Lem zdi - oplechování spoje roviny střechy se zdivem – např. u vikýře, nadezdívky, požární zdi apod.
 

Závětrná lišta (lem štítu) – používají se u střech, které nejsou ukončeny nadezdívkou nebo krajovou taškou
 

Lemování komínů – jedná se o spodní oplechování komínu
 

Potřebujete kvalitní klempíře v regionech Opava, Ostrava, Havířov, Krnov nebo Bruntál? ZAVOLEJTE NÁM!

Největší centrum střech v regionu

články

Firma Okna Střechy Šupík v roce 2012 otevřela v Kravařích největší showroom střechy v regionu Opava. Na ploše 100m2 si můžete prohlédnout a osahat všechny typy krytin a okapů. Máme vystavené krytiny a okapy různých značek.

Celý článek

Podívejte se do našich dílen

články

Používané nářadí a materiály se snažíme volit co možná nejkvalitněji, nejen aby měli pokrývači a klempíři jednodušší práci, ale také, aby jejich výsledná práce byla do detailu kvalitně odvedena.

Celý článek