Tesařské konstrukce, krovy, tesařské práce

Střecha ukončuje stavební dílo. Chrání jej před nepříznivými povětrnostními vlivy. Je nedílnou součástí budovy a u sklonitých střech její hlavní nosnou konstrukci tvoří krov.

Základní materiál pro střešní konstrukce (především střešní krovy) je dřevo smrkové, borové nebo jedlové. Někdy se používá ocelový krov.

Pro správné provedení krovu je nutná projektová dokumentace vypracovaná odborným projektantem se zkušeností s dřevěnými konstrukcemi a následně samozřejmě řádné provedení odbornou firmou. V neposlední řadě je nutná i znalost tesařských spojů. Tyto se vyvíjely po staletí, v dnešní "moderní" době se ale bohužel snižuje jejich znalost a správné použití.

Naše firma si zakládá na tom, že dokážeme realizovat krovy jak klasickými způsoby, tak i moderními styčníkovými spoji

Provádíme tyto tesařské konstrukce a práce:

Krovy všech složitostí a to zejména vázané konstrukce včetně zvláštních úprav – hoblování, tesání, pískování či opalování. Provádíme krovy z lepených, styčníkových a sbíjených vazníků. Dále zajišťujeme nadstandardní služby dle přání objednatele – statické výpočty, vypracování výkresové dokumentace dřevěných konstrukcí, opravy a dopracování výkresů dřevěných konstrukcí.
 

Rekonstrukce a opravy krovů, nástavby a přístavby na rodinné a bytové domy provádíme v nejvyšší kvalitě za použití klasických tesařských spojů. Nejnáročnější opravy bytových, průmyslových a kancelářských objektů provádíme s přihlédnutím k potřebám investora a k provizornímu zakrytí rekonstruovaných částí před vlivem povětrnostních podmínek.
 

montáže střešních latí včetně podstřešních fólií
 

montáže bednění - prkna, OSB desky
 

montáž podhledů z palubek
 

impregnace a opracování dřeva
 

oprava, výměna a doplnění poškozených konstrukčních prvků
 

Zakázky krovů a střešních konstrukcí realizueme především v regionech Opava, Ostrava, Frýdek Místek, Havířov a okolí.  Rádi vás přivítáme mezi našimi spokojenými zákazníky - zavolejte nám. 

Největší centrum střech v regionu

články

Firma Okna Střechy Šupík v roce 2012 otevřela v Kravařích největší showroom střechy v regionu Opava. Na ploše 100m2 si můžete prohlédnout a osahat všechny typy krytin a okapů. Máme vystavené krytiny a okapy různých značek.

Celý článek

Podívejte se do našich dílen

články

Používané nářadí a materiály se snažíme volit co možná nejkvalitněji, nejen aby měli pokrývači a klempíři jednodušší práci, ale také, aby jejich výsledná práce byla do detailu kvalitně odvedena.

Celý článek