Hydroizolační PVC fólie

fatra.jpg
Fatrafol
 Oproti klasické krytině velmi lehký materiál, který je možno použít již od sklonu 1°. Hydroizolační vrstvy se provádějí obvykle z jedné hydroizolační fólie, která je podložená separační textilií. Fólie se volně pokládají a jejich upevňování se provádí kotvami, nebo stabilizační vrstvou. PVC fólie jsou určeny jak na ploché, tak na šikmé střechy. Vhodná jak na novostavby, tak rekonstrukce. PVC fólie vytváří kvalitní, hydroizolační vrstvu.

Použití od skolu 1°, pro hydroizolační bezpečnost stačí použít foĺii o tloušťce 1,2 nebo 1,5 mm. Folie nesmí přijít do kontaktu s materiály na bázi dehtu, asfaltu, ropy, pěnovým a extrudovaným polystyrénem, anorganickými oleji atd. Fólie je velmi lehká a výborně svařitelná. 
Při instalaci PVC folie na střechu se musí dbát na to, aby teplota nebyla nižší (+5°C), než doporučená teplota a také se instalace nedoporučuje za silného větru. Podklad, na který se PVC fólie pokládá, nesmí být hrubý, ostrý a znečištěný (kamínky apod.) přípustný je vlhký povrch, avšak ne souvisle mokrý nebo pokrytý ledem. Z důvodu mechanické a chemické ochrany hydroizolační vrstvy se provádějí separační a ochranné vrstvy pomocí geotextilie 300-800g/m2. 

Největší centrum střech v regionu

články

Firma Okna Střechy Šupík v roce 2012 otevřela v Kravařích největší showroom střechy v regionu Opava. Na ploše 100m2 si můžete prohlédnout a osahat všechny typy krytin a okapů. Máme vystavené krytiny a okapy různých značek.

Celý článek

Podívejte se do našich dílen

články

Používané nářadí a materiály se snažíme volit co možná nejkvalitněji, nejen aby měli pokrývači a klempíři jednodušší práci, ale také, aby jejich výsledná práce byla do detailu kvalitně odvedena.

Celý článek