Světlovody

svetlovody

SVĚTLOVODY PŘINÁŠÍ DENNÍ SVĚTLO DO TMAVÝCH PROSTOR

Do našeho domu jsme se zamilovali na první pohled. Hned jak jsme ho uviděli, jsme věděli, že je tím pravým místem pro naši rodinu. Jeho jedinou stinnou stránkou byla ponurá, tmavá chodba. Vždy, když jsme tudy procházeli, museli jsme rozsvítit světlo, ale i tak působila velmi nepřirozeně a nepříjemně.

Zvažovali jsme umístění nových, výkonnějších světel, ale to by znamenalo přebudování celého elektrického rozvodu. Rozhodli jsme se proto vyzkoušet něco zcela speciálního – světlovod VELUX. Světlovod VELUX se skládá ze zaskleného střešního rámu, reflexního tubusu a difuzéru. Čtvercový střešní rám je podobný střešním oknům VELUX a zaručuje snadnou a vodotěsnou instalaci. Na stropě místnosti je speciální kruhový difuzér, který šíří světlo po celé chodbě.

Montáž světlovodu byla velice snadná a jednoduchá. Toto neobvyklé řešení doslova rozzářilo dříve tmavou chodbu. Naše rodina se shodla na tom, že měkké a přirozené světlo proudící ze světlovodu VELUX je mnohem příjemnější než umělé světlo ze žárovky.

svetlovody 2
svetlovody

SVĚTLOVOD VELUX

Světlovod se skládá ze čtvercového rámu o rozměru 48x48 cm, který je umístěn na střeše a je zasklen tvrzeným sklem o tloušťce 4 mm. Světlovod je vhodný pro instalaci do střech se sklonem 15°–60°. Na zasklený rám navazuje pevný tubus, který přivádí světlo do interiéru. Tubus je možno dle potřeby nastavit prodlužovacím kusem. Na stropě v místnosti je tubus zakončen kruhovým difuzérem s akrylátovým dvojsklem.

Světlovod TWR je určen pro instalaci do profilované střešní krytiny, světlovod TLR pro instalaci do ploché krytiny.

Základní součásti světlovodu

  • Čtvercový rám s tvrzeným sklem se samočisticí úpravou a integrovaným lemováním pro snadnou a vodotěsnou instalaci.
  • Na zasklený rám navazuje pevný tubus z plechu s vysoce odrazivou povrchovou úpravou o průměru 35 cm pro světlovod TWR/TLR 014 nebo 25 cm pro světlovod TWR/TLR010. Maximální efektivní délka světlovodu je 6 m.
  • Na stropě v místnosti je tubus zakončen kruhovým difuzérem s akrylátovým dvojsklem pro optimální rozptyl světla v místnosti.
svetloody velux

Pohled na střechu s instalovaným světlovodem TWR (profilovaná krytina).

svetlovody velux 3

Pohled na střechu s instalovaným světlovodem TLR (plochá krytina).

svetlovody velux 2

Světlovod TWR/TLR s pevným tubusem.

Doplňkové součásti světlovodu

  • Nosič úsporné žárovky ZTL – lze jím nahradit standardní umělé osvětlení bez nutnosti instalace dalších stropních svítidel. Nosič je umístěn přímo v tubusu světlovodu.
  • Ventilační prvek ZTV je určen pouze pro světlovod TWR 014, s jeho pomocí je možné vyřešit ventilaci v dané místnosti.
  • Ozdobný kroužek difuzéru ZTB – standardně se dodává v bílé barvě. Doplňkově je možné zakoupit kroužek difuzéru v jiném provedení v barvě hliníku, mosazi či mahagonu.

Světlovody VELUX - Opava, Ostrava, Frýdek Místek a Havířov...

Světlovody VELUX najdete především v regionech Opava, Ostrava, Frýdek Místek a Havířov, stejně tak ale montujeme i v dalších regionech po celé republice.

Největší centrum střech v regionu

články

Firma Okna Střechy Šupík v roce 2012 otevřela v Kravařích největší showroom střechy v regionu Opava. Na ploše 100m2 si můžete prohlédnout a osahat všechny typy krytin a okapů. Máme vystavené krytiny a okapy různých značek.

Celý článek

Podívejte se do našich dílen

články

Používané nářadí a materiály se snažíme volit co možná nejkvalitněji, nejen aby měli pokrývači a klempíři jednodušší práci, ale také, aby jejich výsledná práce byla do detailu kvalitně odvedena.

Celý článek