Ocelová střešní krytina Ruukki

Použití ocelové krytiny Ruukki

Ruukki (dříve název Rannila) je odborníkem na zpracování kovů. Zabývá se výrobou profilovaných, povrchově upravených, ocelových plechů z kvalitní finské oceli. Tyto plechy je možné použít u novostaveb, ale pro svou nízkou hmotnost jsou rovněž vhodné při rekonstrukci, kde není možno použít těžkou krytinu (vzhledem ke stavu budovy).

Vlastnosti krytiny Ruukki

Ocelové střechy Ruukki odpovídají finské kvalitě a jsou zkonstruovány tak, aby obstály v drsném severském podnebí. Výborně odolávají vedrům, dešťům a mrazům. Střechy Ruukki dokonale vodotěsné, jsou lehké a trvanlivé. Díky hladkému povrchu oceli, každá nečistota sama z povrchu sklouzává a na rozdíl od jiných materiálů, na oceli se neusazuje mech. Střechy Ruukki jsou známé spojením formy a funkce, které je charakteristickým znakem skandinávského designu.

Speciální povrchové úpravy

Ocel Ruukki je výjimečná pro svůj povrchový povlak nazývaný Pural a Purex. Tyto povrchové povlaky jsou nabízeny v nejrůznějších barvách a úpravách. Výrazně zvyšují odolnost povrchu, chrání jej před korozí a poškrábáním a také zaručují stálost barvy. Společnost Ruukki na povrchové povlaky Pural matt a Pural embossed poskytuje 50 letou záruku.


 

Ruukki Finera

logo Ruukki
taška Ruukki Finera


Výrobce: Ruukki CZ s.r.o.

Díky novému střešnímu modulovému systému Finnera bude vaše střecha nejen krásná, ale také extrémně odolná a praktická. Revoluční ohnutí přední hrany maximalizuje odolnost proti povětrnostním vlivům a vytváří bezešvé ukončení střechy i při použití menšího formátu plechů. Dosáhnete tím větší kvality v rámci zcela běžného skladného balíku a tak je pokládka střechy jednodušší a plynulejší. Finnera je vhodná pro různé pokrývačské projekty. Prodává se po modulech o ploše 0,86 m2 připravených pro montáž přímo ze skladu a tak bude montáž vaší střechy rychlejší a jednodušší. Finneru si díky malým rozměrům ze skladu odvezete přímo i malým osobním autem. Systém Finnera lze použít na střechy všech tvarů a rozměrů, v povrchové úpravě Purex, se zárukou až 40 let.

materiál: Ocelový pozinkovaný plech s povrchovou úpravou Purex. tl. plechu 0,5mm.
rozměr š. x dl.: tl. 0,5 mm, celková šířka 1190 mm, celková délka 1140 mm, délka modulu 330 mm. Krycí délka 660mm
povrchová úprava, barva: Povrch Purex. Barva: červená, tmavě hnědá, černá.
hmotnost 1m2 (1ks): 3,90 kg/ks ; 5,20 kg/m2
spotřeba na 1m2: pokrytí: 0,75m2/ks - 1,33 ks/m2
minimální sklon střechy: úhel 14°
záruka na materiál: Technická záruka 40 roků, Záruka na povrch 15 let
životnost: cca 50 letRuukki - Decorrey

logo Ruukki
taška Ruukki - Decorrey


Výrobce: Ruukki CZ s.r.o.

Decorrey je nová odolná střešní krytina, která je nejen nenáročná na údržbu, ale její montáž je navíc velmi jednoduchá.Její nízký profil dodá střeše svěží a stylový vzhled.

 

materiál: Ocelový pozinkovaný plech s povrchovou úpravou, tl.0,5mm
rozměr š. x dl.: š. 1 181mm, délka modulu 350 mm, max. délka 6 000 mm, min. délka 900 mm, tl. 0,5
povrchová úprava, barva: polyester lesklý, barevné provedení – RR29 červená, RR750 červeno hnědá a RR32 hnědá.
hmotnost 1m2 (1ks): 4,5 kg/m2
spotřeba na 1m2: cca 1,04-1,1 m2 plechu / m2 plochy střechy. (dle složitosti, sklonu střechy i více).
minimální sklon střechy: úhel 14°
záruka na materiál: Technická záruka 30let, Záruka na povrch 10let.
životnost: 30-50letRuukki Adamante

logo Ruukki
taška Ruukki Adamante


Výrobce: Ruukki CZ s.r.o.

Ruukki Adamante je nový působivý střešní profil pro náročnější majitele domů, kteří preferují odlišný styl a vyjímečný design. Dvě nové barvy v sortimentu barev. Vinově červená a sametově lilková podtrhnou výrazný designový tvar krytiny. Když uvažujete o originálním a nápaditém domě, dovolte Ruukki Adamante ukázat se v plné kráse. Jednoduchý nákup, jednoduchá montáž, jednoduše ji chcete mít. Stejně jako všechny lehké ocelové střešní krytiny Ruukki, Adamante je navržená tak, aby majitelům domů zjednodušila a zpříjemnila život.

materiál: Ocelový pozinkovaný plech s povrchovou úpravou. tl. plechu 0,5mm.
rozměr š. x dl.: tl. 0,5 mm, efektivní šířka 1125 mm, min. délka 850 mm, max. délka 8200 mm, délka modulu 350 mm
povrchová úprava, barva: Povrchová úprava Pural Matt u krytiny Adamanta plus povrch Purex. Barva: zelený smrk, tměvě šedá, červená, cihlově červená, tmavě hnědá, černá, čokoládově hnědá, sametově lilková, vínově červená.
hmotnost 1m2 (1ks): 4,8 kg/m2
spotřeba na 1m2: cca 1,04-1,1 m2 plechu / m2 plochy střechy. (dle složitosti, sklonu střechy i více).
minimální sklon střechy: úhel 8°
záruka na materiál: Povrch Pural Matt - Technická záruka 50 roků, Záruka na povrch 20 roků. Povrch Purex - Technická záruka 40 roků, Záruka na povrch 15 roků
životnost: Celková životnost plechu cca 40-60let dle povrchu.Monterrey

logo Ruukki
Monterrey


Výrobce: Ruukki CZ s.r.o.

Lehká střešní krytina Ruukki je výráběná profilováním povrchově upravného ocelového plechu. Je vhodná pro zastřešení novostaveb, ale její vlastnosti ji předurčují též i pro použití při rekonstrukcích, kdy vzhledem ke stavu krovu či celé budovy není možné použít těžkou krytinu. 

V naší kolekci je model Monterrey nejpopulárnější a nejrozšířenější střešní krytinou v České republice. Díky nižší vlně působí klidnějším dojmem a je ideální střechou pro všechny domy a budovy, při kterých hraje estetika hlavní roli.

materiál: Ocelový pozinkovaný plech s povrchovou úpravou. tl.0,5mm.
rozměr š. x dl.: 1180x850mm (max. dl 8000mm), tl.0,5mm. Výška/šířka vlny 38/183,3mm. Délka zalomení/výška zalomení 350/15mm.
povrchová úprava, barva: Polyester, Purex, Pural Matt. Viz. vzorník standartních barev v ČR nahoře.
hmotnost 1m2 (1ks): 4,7 kg/m2
spotřeba na 1m2: cca 1,04-1,1 m2 plechu / m2 plochy střechy. (dle složitosti, sklonu střechy i více).
minimální sklon střechy: (viz obrázek dole) 8°-11° -podélné překrytí 500mm, užitná šíře krytiny 734mm. 11°-14° -podélné překrytí 200mm, užitná šíře krytiny 917mm. 14°-90° -podélné překrytí 200mm, užitná šíře krytiny 1100mm.
záruka na materiál: Polyester - Technická záruka 30let, Záruka na povrch 10let. Purex - Technická záruka 40let, Záruka na povrch 15let. Pural Matt - Technická záruka 50let, Záruka na povrch 20let.
životnost: Povrch -Polyester 25let, Purex 35let, Pural Matt 50let. Celková životnost plechu cca 40-60let dle povrchu.Ruukki Classic

logo Ruukki
Ruukki Classic


Výrobce: Ruukki CZ s.r.o.

Tvarově jednoduchý, univerzální, a přitom nejtradičnější a nadčasový produkt z portfolia firmy Ruukki. Lehká krytina v různých barvách je dokonalou volbou pro zastřešení jak nových, tak i renovovaných budov.

materiál: ocelový pozinkovaný plech s povrchovou úpravou
rozměr š. x dl.: výška stojatého zámku 35mm, efekt.šířka pokrytí 475mm, min.délka 800mm, max.délka 10 000mm
povrchová úprava, barva: Polyester(PE), Pural MATT; různé barevné provedení
hmotnost 1m2 (1ks): 5,2kg/m2
spotřeba na 1m2: cca 1,04-1,1 m2 plechu / m2 plochy střechy. (dle složitosti, sklonu střechy i více).
minimální sklon střechy:
záruka na materiál: Polyester - Technická záruka 30let, Záruka na povrch 10let. Pural Matt - Technická záruka 50let, Záruka na povrch 20let.
životnost: Povrch -Polyester 25let,Pural Matt 50let. Celková životnost plechu cca 40-60let dle povrchu.Ruukki Classic premium

logo Ruukki
Ruukki Classic premium


Výrobce: Ruukki CZ s.r.o.

Tato inovovaná verze profilu Classic byla navržena pro jedince, kteří vyžadují skutečně jen ty nejlepší střechy. Veškeré přednosti Classic premium, jako je nadčasový, elegantní vzhled nebo špičková kvalita a odolnost, najdete právě zde. Novinkou je reliéfní povrchová úprava "Pural embossed", která dodává novým střechám Classic svěží a stylový vzhled. Reliéf zvyšuje tuhost a vytváří rovný a plochý profil. Další novinkou je účinná zvuková izolace, která ještě více zvýší komfort Vašeho bydlení.

materiál: Ocelový pozinkovaný plech s povrchovou úpravou a protihlukovou izolací.
rozměr š. x dl.: Celková šířka 505 mm, krycí šířka 475mm, minimální délka 800 mm, maximální délka 10 m, tl. plechu 0,5mm.
povrchová úprava, barva: Povrchová úprava: Pural Matt embossed. Barva: šedozelená, tmavě šedá, tmavě hnědá
hmotnost 1m2 (1ks): 5,2 kg/m2
spotřeba na 1m2: cca 1,04-1,1 m2 plechu / m2 plochy střechy. (dle složitosti, sklonu střechy i více).
minimální sklon střechy: úhel 6°
záruka na materiál: Technická záruka 50let, Záruka na povrch 20let.
životnost: Celková životnost plechu cca 40-70let místních podmínek.
 

Největší centrum střech v regionu

články

Firma Okna Střechy Šupík v roce 2012 otevřela v Kravařích největší showroom střechy v regionu Opava. Na ploše 100m2 si můžete prohlédnout a osahat všechny typy krytin a okapů. Máme vystavené krytiny a okapy různých značek.

Celý článek

Podívejte se do našich dílen

články

Používané nářadí a materiály se snažíme volit co možná nejkvalitněji, nejen aby měli pokrývači a klempíři jednodušší práci, ale také, aby jejich výsledná práce byla do detailu kvalitně odvedena.

Celý článek