Eternit Dacora

Eternit-Dacora-francouzské krytí

Německá společnost, Eternit AG je předním výrobcem kvalitních výrobků pro energeticky účinné budovy. Sortiment této společnosti zahrnuje produkty a systémy pro střechy a sluneční kolektory. Společnost Eternit AG se zabývá výrobou střešních krytin, trapézových plechů z vláknitého cementu, střešních tašek, fotovoltaických systémů, izolačních panelů a filmů. Eternit nabízí kvalitu a bezpečnost pro šikmé střechy.

Eternit AG je společnost provozující celosvětovou Etex Group. Etex 17100 zaměstnanci generují roční obrat 2,86 miliardy eur. Etex Group, se sídlem v Bruselu, má 116 poboček se 122 továren v 44 zemích.

Už dlouhá léta je firma Eternit známá jako specializovaný výrobce na vláknocementové střešní krytiny. V průběhu let Eternit tento výrobek dále vyvíjel a zlepšoval. Trvanlivost a neustálé vylepšování technických a estetických vlastností výrobků byly vždy na předním místě. Dnešní vláknocementová střešní krytina je již nesrovnatelná s tou, která se vyráběla před 30 až 40 lety.

Eternit byl první firmou na světě, která začala vyrábět střešní krytinu tohoto druhu bez azbestu. Suroviny neutrální vůči životnímu prostředí jako cement, voda, vzduch, mletý vápenec a vlákna dávají ve své kombinaci nehořlavý stavební materiál vhodný pro každý typ budovy a pro jakoukoliv její výšku.

Vláknocement spojuje stavebnětechnické vlastnosti jako pevnost, stálost nebo odolnost proti povětrnostním vlivům se snadnou zpracovatelností, hospodárností a ekologickou bezpečností. Je odolný proti kapalinám, mrazu, hnilobě, korozi a může se zpracovávat nástroji běžnými na staveništi.

Jako jediná krytina v obdobném sortimentu je probarvena do hloubky.

Nejprodávanějším typem je hladká šablona 400×400mm v modročerné barvě, dodává se však také v několika barevných odstínech a také s povrchem imitujícím přírodní břidlici (tzv. rastr).
 

Krytina se do dřevěného podkladu (laťování nebo bednění) připevňuje pomocí hřebíků. Pro dokonalou fixaci šablon se dále používají vichrové spony, u vybraných formátů se provádí pokládka s pomocí háčků – ať už natloukacích nebo závěsných.
 

S výjimkou formátu „Německý čtverec“ je každý kus krytiny upevněn dvěma hřebíky a jednou vichrovou sponou, příp. háčkem.

Typicky hedvábně jemný a lehce lesklý povrch šablony Eternit Dacora v hladké povrchové úpravě oceníte jak u moderních novostaveb, tak při rekonstrukcích původních azbestocementových střech. Velkou výhodou této německé vláknocementové krytiny oproti konkurenčním vláknocementovým výrobcům je její možnost pokládky jak na laťování, tak na bednění. Což opět oceníte zvlášť při rekonstrukcích střech. Eternit Dacora výborně tlumí hluk (např. v porovnání s plechovými krytinami). Šablony Eternit Dacora jsou na trhu proslulé svojí stálobarevností, kterou můžete obdivovat na nespočetných referencích, které za 20 let své ekologické (bezazbestové) výroby nasbírala nejen v Německu, ale i u nás v Čechách. Důležitou vlastností - s ohledem na svoji azbestovou historii - je jejich ekologičnost - šablony Eternit Dacora jsou šetrné k životnímu prostředí, což je doloženo certifikátem IBU (Ústav stavebního a životního prostředí) dle ISO 14025.

 


 

dacora

Eternit Dacora, česká šablona

Eternit Dacora, česká šablona 

Výrobce: Eternit AG (Německo)

ETERNIT DACORA je maloformátová skládaná vláknocementová krytina. Používá se pro pokrývání šikmých střech a pro obkládání fasád. Krytina ETERNIT DACORA je určena nejen pro novostavby, ale také pro rekonstrukce budov. Jedná se o tradiční krytinu, od tradičního výrobce, která je oblíbená nejen v našich zeměpisných šířkách. Krytinu ETERNIT DACORA ocení zejména ti, kteří upřednostní výrazný vzhled objektu s využitím tvarové a barevné rozmanitosti nabídky.

materiál: vláknocement - na bázi cementu, buničiny, umělých vláken
rozměr š. x dl.: 400x400mm
povrchová úprava, barva: 1.Hladký povrch, Barva: modročerná, klasicky červená, světle šedá, tmavě hnědá. 2.Rastrovaný povrch (imitace břidlice), Barva modročerná.
hmotnost 1m2 (1ks): od 13,1kg/m2 (1,36kg/ks)
spotřeba na 1m2: od 10,1ks/m2
minimální sklon střechy: Bezpečný sklon střechy od 30°. V případě sklonu pod 30° je třeba zvýšit stupeň těsnoti pojistné hydroizolace. Sklon střechy nelze snížit o více než 10° oproti Bezpečnému sklonu.
záruka na materiál: 10 let na vodonepropustnost a mrazuvzdornost výrobku.
životnost: minimálně 80let 

Největší centrum střech v regionu

články

Firma Okna Střechy Šupík v roce 2012 otevřela v Kravařích největší showroom střechy v regionu Opava. Na ploše 100m2 si můžete prohlédnout a osahat všechny typy krytin a okapů. Máme vystavené krytiny a okapy různých značek.

Celý článek

Podívejte se do našich dílen

články

Používané nářadí a materiály se snažíme volit co možná nejkvalitněji, nejen aby měli pokrývači a klempíři jednodušší práci, ale také, aby jejich výsledná práce byla do detailu kvalitně odvedena.

Celý článek